19 Eylül Gaziler Günü Kutlaması’nda, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık’ın Büyükşehir Belediyesi’nden alamadığı hizmetler için isyan etti!

Bütünşehir yasası sonrası Ayvalık İlçe Belediyesi’nin elinden alınan yetki ve sorumluluk alanı içinde bulunan su, kanalizasyon, ulaşım gibi hizmetlerde büyük aksaklıklar yaşanmakta… Kent içindeki duyarlı yapılarca denize yapılan kanalizasyon deşarjı ve onun yarattığı denizel kirlilik, Ayvalık’ta yaşanan su kesintilerinin sonlandıralamaması, kent içi ulaşımda yaşanan aksaklıklar, Ayvalık’ta yaşayanlarca her fırsatta dile getirilmekte…

CHP’li Belediye Başkanı Rahmi Gençer de bu yaşanan sıkıntılara yönelik, Balıkesir Büyükşehir Meclisi’nde çözüm üretemediği yönünde eleştirilmekteydi.

Rahmi Gençer’den beklenen her ne kadar kendi yetki ve sorumluluk alanında olmasa dahi siyasi ve yönetimsel iradesini, Ayvalık için hizmet alacağı konular hakkında daha etkin politikalar üreterek ve çözüm üretecek mekanizmaları Ayvalık sorunlarına yönelimini sağlayarak, baskı yaratması konusunda, kendisinden 4 yıldır beklentiler bulunmaktaydı. Bugün Rahmi Gençer, Ayvalık Meydanı’ndan, Ayvalık Belediyesi eleştirileri çerçevesinde gelen aksaklıklara sesini yükseltti. Gaziler’in ücretsiz ulaşım haklarının yalnızca Ayvalık’ta kendilerine verilmediğini, kanalizasyonu ve su sorununu Büyükşehir Belediyesi’nin çözümsüz bıraktığını ve en önemlisi bu konuda kendisinin tek başına mücadele etmek zorunda kaldığını belirtti. ”Benim arkamda durun” diyerek kamuoyundan destek istedi.

Yerel seçim çalışmalarının başladığı, partilerin adaylara karar verdiği Türkiye siyasi gündeminde Rahmi Gençer’in bu meydan çıkışının kamuoyundan nasıl bir tepki alacağı merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here