Ayvalık Ticaret Odası Başkanı  Mustafa Büyükçıvgın

Ayvalık Ticaret Odası yapılan seçimin ardından yönetim kurulu başkanını seçti. Seçime iki farklı liste ile giden Ticaret Odası’nda yeni yönetim kurulu başkanı Mustafa Büyükçıvgın oldu. Yapılan bir basın açıklaması ile duyurulan yeni yönetim listesi ise şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Mustafa Büyükçıvgın (Yönetim Kurulu Başkanı), Osman Özdoğan, Ahmet Duran Ürgüplü, Ali Uçar, Mehmet Babayiğit, Ali Pehlivan, İbrahim Ulaş

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise; Suat Akın, Metin Akkuş, Yusuf Yılmaz, Mehmet Sıray, Cafer Çaylan, Barbaros Fatih Saraçoğlu’ndan oluştu.

Ayvalık Ticaret Odası Başkanı seçilen Mustafa Büyükçıvgın yaptığı basın açıklamasında, “Ayvalık Ticaret Odası, bugüne kadarki en demokratik seçimini gerçekleştirerek yönetim kadrolarını oluşturmuştur. Başlangıçta 9 ayrı meslek komitesi için 21 üye meclise aday olmuş, bu listeler çok dengeli oy oranlarıyla meclisi seçmiştir. Meclis de kendi içinden seçerek, organlarını oluşturmuştur. Bazı spekülatif söz ve davranışları geçmişte bırakarak, 2018 yılından başlamak üzere, Ayvalık Ticaret Odasını 4 yıl başkan olarak ben ve yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarım yöneteceğiz” dedi.

Ayvalık’ın ticari yaşamındaki olumsuzlukların ve sorunların farkında olduklarının altını çizen Mustafa Büyükçıvgın, “Şimdi dinamik bir yapı oluşturmak zorundayız. Kentimizin değerlerini iyi kullanarak, ticari yaşamın gelişmesine katkı koymalıyız. Öncelikli amacımız, “Ayvalık ticari yaşamını geliştirmek” olmasına rağmen, sosyal katkıları da unutmamalıyız. Eğitime, insan haklarına, hayvan haklarına, çevreye, sanata destek vererek, kentlinin yaşamında olumlu bir gelişme için de çaba harcamalıyız. Duyarlılığımız kentin tüm bileşenlerine yöneliktir. Bir sorunu diğerinden öte görmeden, Ayvalık sosyal yaşamında refaha dönük çabalar hedefimiz olmalıdır. İşte bu inançla göreve talip olduk ve üstlendik” şeklinde konuştu.

Yönetimdeki insanların her zaman aynı fikirde olmasının mümkün olamayacağını ancak uyumlu bir çokseslilikle başarı yakalanabileceğini belirten Büyükçıvgın, kenti refah düzeyi yüksek, daha yaşanır bir yer yapmak için çabalayacaklarını da sözlerine ekledi.

Bir an önce çalışmalara başlayacaklarını söyleyen Mustafa Büyükçıvgın, “Hedeflerimizi belirleyeceğiz. Bilimsel bir yönetim anlayışı benimseyerek, hedef, proje, strateji ve uygulama aşamalarını planlı bir şekilde yürüteceğiz” dedi.

Ayvalık Ticaret Odası’nda göreve gelen diğer üyeler ise;

Mehmet Sıray (Meclis Başkanı Asil), Ali Uçar (Meclis Başkanı Yedek), Ahmet Duran Ürgüplü (Meclis Katip Üye), Mehmet Babayiğit (Hesap İnceleme Komisyon Üyesi), Yusuf Yılmaz (Genel Kurul Asil Delegesi), Suat Akın (Genel Kurul Yedek Delegesi) oldu.

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri, Hakan Gülgören, Muvaffak Babayiğit, Hasan Şalmanlı, Selin Jale, Kadir Temizel, Egemen Bilir olurken;

Disiplin Kurulu Yedek Üyeliklerine, Sedat Aktaş, Veli Yıldız, Timur Berk, Nuriye Hatice Yeşilkaya, Fuat Köselecioğlu, Ayfer Özcan Eroğlu seçildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here