İlkin Deniz: Ayvalık kayıklarından ilham alarak yaptığı resimleri satın alanlar arasında Donald Trump ve Clint Eastwood ‘un da bulunduğu müzisyen, ressam ve karikatürist… İlkin Deniz bu kez Ayvalık’a cazın hikayesini anlatmak ve gelirinden ülkenin kırsalında yaşayan müziğe ilgi duyan kız çocuklarına gitar ulaştırmak için başlattığı “Bass Alone” projesi ile geliyor…

İlkin Deniz’i, Erkan Oğur ve Turgut Alp Bekoğlu ile kurdukları “Telvin” isimli caz ve blues toplululuğundan çok iyi tanıyoruz.

Ayrıca Oğuz Aral’ın öğrencilerinden olan, yıllarca Gırgır başta olmak üzere pek çok mizah dergisinde karikatürleri yer almış İlkin Deniz, Gezi sürecine ses getiren karikatürleri ile destek vermişti.

Özellikle İstanbul’u anlatan en çok bilinen karikatürlerden biri de İlkin Deniz’in çizimidir.

İLKİN DENİZ’İN “BASS ALONE” PROJESİ AYVALIK AR-GE İŞBİRLİĞİ İLE AYVALIK’TA

“Bass Alone” projesi kapsamında Ayvalık’da dördüncüsü gerçekleşecek etkinliğin amacı elde edilen gelirle kırsal kesimlerdeki kız çocuklarına enstrüman (gitar) ulaştırmak.
Ayvalık Ar-Ge Derneği’ nin organize ettiği “İlkin Deniz’le Cazın Öyküsü” 17 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 21:30 da Ayvalık’ın sevilen mekanlarından biri olan No:90’da gerçekleşecek.

1895’den bu güne Cazın keyifli hikâyesini dinlemek, mizahla, sohbetle, caz müziği ile ve bilgiyle iç içe eğlenceli, keyifli bir Ayvalık yaz akşamı geçirmek ve en önemlisi kız çocuklarının enstrümanlarıyla buluşmalarına katkı sağlamak için 17 Temmuz Çarşamba No:90’da tüm caz severleri ve caz müziği merak edenleri bekliyoruz. Biletleri No:90’dan edinebilirsiniz…

İlkin Deniz’in Ayvalık kayıklarından ilham aldığı resimlerinden örnekler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here